Giant

„Zrównoważone projektowanie - potrzeba zintegrowanego projektowania”

Lista wydarzeń

|
Miasto : Wrocław
Miejsce : Wrocławskie Centrum Kongresowe
Data : 29.03.2012 - 01.01.2008
Godzina : 09:00 - 00:00
Status : zakończone
Rozpoczyna się III edycja ogólnopolskiego projektu: „Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa”.

W tym dniu we Wrocławskim Centrum Kongresowym, w Hali Stulecia spotkają się przedstawiciele wszystkich grup zawodowych zaangażowanych w proces inwestycyjny, aby podyskutować o zrównoważonym projektowaniu :  architekci, inżynierowie,  deweloperzy i przedstawiciele uczelni i miasta.  W drugiej części seminarium odbędą się warsztaty przygotowane przez Arup i APA Wojciechowski, które przybliżą uczestnikom czym jest zrównoważone projektowanie.

W spotkaniu weźmie udział m.in. Piotr Fokczyński, architekt miejski Wrocławia,  architekt Zbigniew Maćków przewodniczący Dolnośląskiej Izby Architektów, a także Rafał Jarodzki prezes firmy Archicom reprezentujący wrocławskich deweloperów zrzeszonych w PZFD.

Obecni będą również wykładowcy Politechniki Wrocławskiej i studenci.

Wrocławskie seminarium zainicjuje III edycję projektu: „Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa”. Jego inicjatorem i głównym sponsorem jest firma RD bud, która postawiła sobie za cel  pogłębienie świadomości dotyczącej zrównoważonego projektowania poprzez inicjowanie branżowej dyskusji wśród wszystkich podmiotów zaangażowanych w  realizację inwestycji.

Na potrzeby „Partnerstwa dla zrównoważonego budownictwa”  zawiązała się koalicja firm działających na rzecz propagowania zrównoważonego budownictwa. Należą do niej firmy z różnych branż budowlanych, deweloperzy, generalni wykonawcy, przedstawiciele biur architektonicznych, producenci i zarządcy budynków. 

Wśród nich są m.in. takie firmy jak: RD bud, Towarzystwo Urbanistów Polskich, Cushman & Wakefield, PM Group, TUP SA, Pilkington, APA Wojciechowski, HP.
W tym roku, do tego grona dołączyła firma Kerakoll, która oferuje globalne rozwiązania w dziedzinie materiałów i usług w technologii GreenBuilding,  międzynarodowa pracownia architektoniczna Broadway Malyan, kancelaria prawna Certo, firma Autodesk globalny dostawca rozwiązań do projektowania 3D dla branży architektoniczno – budowlanej, a także  Forum Odpowiedzialnego Biznesu i  Polski Związek Firm Deweloperskich

- Chcemy, aby  seminaria stały się okazją zarówno do zdobycia wiedzy w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, jak i do spotkań liderów biznesowych w branżach związanych z procesem inwestycyjnym. Zapraszamy wszystkich do wymiany doświadczeń mając nadzieję, że będą one impulsem do realizacji zrównoważonych inwestycji.  – podkreśla Eric Agnello Dyrektor Generalny RD bud.

Każde seminarium odbywające się w ramach cyklu podzielone będzie na część teoretyczną, podczas której odbędą się dyskusje panelowe i praktyczną, prowadzoną w formie warsztatów, w których pod okiem specjalistów wezmą udział wszyscy uczestnicy seminarium.

Podczas warsztatów  we Wrocławiu  uczestnicy pod kierunkiem ARUP i APA Wojciechowski będą m.in. pracować nad modelowymi projektami różnych obiektów, w zespołach obejmujących wszystkie grupy zawodowe zaangażowane w proces inwestycyjny. Punktowana będzie wiedza dotycząca zagadnień efektywności energetycznej budynku, ochrony środowiska, planowania i organizacji budowy, racjonalnej gospodarki terenem i wodą, a także finansowa strona zagadnienia. Na koniec zostaną sformułowane wspólne wnioski.
Po inicjującym cykl seminarium we Wrocławiu, kolejne odbędą się, m.in. w Katowicach, Wrocławiu, Łodzi, Trójmieście,  Poznaniu i Warszawie.  

Więcej informacji na temat konferencji na stronie:
http://www.zrownowazonainwestycja.com/


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 2
Karolina :
Spotkanie było ciekawe, organizatorzy w bardzo przystępny sposób przekazali wiedzę, rzadko zdarza się to w segmencie rynku, który jest związany z ekologią. Być może w przyszłości spotkania rzeczywiście doprowadzą do wprowadzenia w życie odpowiednich przepisów, jedno jest pewne - lepiej żeby były, w przeciwnym razie nawet nie będziemy się łudzić :)
13 kwietnia 2012 15:56
Milena :
fajnie by było, gdyby efektem takich spotkań było wprowadzenie życiowych przepisów dotyczących ekologii czy konserwacji zabytków (tak, żeby zabytki opłacało się odnawiać bez perspektywy długoletniego konfliktu z konserwatorami)
13 kwietnia 2012 15:14