„Zrównoważone budownictwo – tradycja i nowoczesność”
- pod takim tytułem odbędzie się w Łodzi 12 lutego br. pierwsza ogólnopolska konferencja dotycząca projektowania i budownictwa zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz rewitalizacji zabytkowych miejsc. Organizatorem wydarzenia jest lider branży budowlanej w Polsce, firma MCKB.
Konferencja odbędzie się w budynku Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w Fabryce L. Grohmana, przy ul. Tymienieckiego 22/24 w Łodzi, 12 lutego 2014 r. Spotkanie poświęcone będzie prezentacji stanu wdrażania rozwiązań w zakresie zrównoważonego budownictwa w Polsce. Podczas tego wydarzenia goście będą mieli okazję zapoznać się z wieloma ciekawymi przykładami inwestycji w zielone budynki w naszym kraju, a także z wynikami i wnioskami z polskich i zagranicznych badań dotyczących opłacalności tego typu budownictwa.
Konferencja zaplanowana jest w dwóch panelach tematycznych. Pierwszy dotyczyć będzie korzyści płynących z zastosowania rozwiązań budownictwa zrównoważonego, jego odbioru przez grupy inwestorów, deweloperów i najemców. Natomiast w drugim panelu zostanie poruszony temat integracji dziedzictwa kulturowego miejsc w realizacji projektów. Na konkretnych przykładach omówione zostaną zrewitalizowane budynki i miejsca przywrócone współczesności, jak np. zabytkowa Fabryka Grohmana, uznana za najlepiej odrestaurowany obiekt na międzynarodowych Targach EXPO REAL w Monachium w 2013 r., Manufaktura i Hotel Andel’s oraz Hotel DoubleTree by Hilton mieszczący się w kompleksie Łąkowej 29 – na terenach dawnej łódzkiej Wytwórni Filmów Fabularnych. Poruszony zostanie także aktualny dla miasta temat budowy Nowego Centrum Łodzi.
Wśród prelegentów znajdą się m. in.:
- Marcin Klukowski, architekt prowadzący projekt Double Tree by Hilton,
- Jarosław Krawiec z Qualia Development,
- Błażej Moder z Zarządu Nowego Centrum Łodzi,
- Jean Marc Pivot, główny architekt Manufaktury,
- Tomasz Sadzyński, Prezes ŁSSE,
- Rafał Schurma z PLGBC.
Organizatorem wydarzenia jest łódzka firma budowlana MCKB, generalny wykonawca obiektów przemysłowych, handlowych i użyteczności publicznej, polski National Champion branży budowlanej prestiżowego konkursu European Business Awards.
Partnerami Merytorycznymi konferencji zostali: PWC – globalna organizacja świadcząca usługi doradcze oraz PLGBC – Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego. Partnerzy wydarzenia to: Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Business Centre Club - prestiżowy klub przedsiębiorców i największa w kraju organizacja zrzeszająca indywidualnych pracodawców.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: E-biurowce, PolandToday, Builder, EurobuildCEE EuropaProperty oraz TVP Łódź i Gazeta Wyborcza.
Dla MCKB dbałość o proekologiczny charakter realizowanych projektów jest bardzo istotnym elementem działalności. Budujemy zgodnie z zasadami i wysokimi wymogami systemów certyfikacji BREEAM i LEED, które w szczegółowym zakresie oceniają wpływ obiektów budowlanych na środowisko naturalne. Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie, a swoją misję realizujemy także poprzez działania edukacyjne i promowanie ekologicznej polityki budowlanej. Organizowana przez MCKB konferencja dotycząca zrównoważonego budownictwa jest wyrazem odpowiedzialności firmy za efektywną, energooszczędną strefę zabudowy i troski o środowisko naturalne – mówi Piotr Grabowicz, Prezes Zarządu MCKB.
Chęć uczestnictwa w Konferencji „Zrównoważone budownictwo – tradycja i nowoczesność” można zgłaszać na adres mailowy konferencja@mckb.pl do 3 lutego br. Potwierdzenie udziału w spotkaniu zostanie przesłane na wskazany w zgłoszeniu adres e-mail, nie później niż pięć dni przed datą wydarzenia.