Olivia Business Centre - zdjęcie
Olivia Business Centre Deweloperzy
80-236 Gdańsk
Aleja Grunwaldzka 472A
  • +48 730 274 873
  • +48 58 739 61 00
  • kontakt@oliviacentre.pl
  • http://www.oliviacentre.pl

Olivia Business Centre w Gdańsku to, poza Warszawą, największe centrum biznesowo-biurowe o tak wysokim standardzie w Polsce. Inwestycja zlokalizowana jest w centrum miasta, przy alei Grunwaldzkiej - głównej arterii komunikacyjnej łączącej całe Trójmiasto. Inwestorem Olivia Business Centre jest Maciej Grabski.

Olivia Business Centre to więcej niż budynki biurowe. Jest to także miejsce, gdzie koncentruje się życie gospodarcze Pomorza. Ważnym elementem strategii centrum jest rozwijanie relacji biznesowych. W tym celu został utworzony Olivia Sky Club mieszczący się na 12. piętrze budynku Olivia Tower. W Sky Club cyklicznie organizowane są tematyczne konferencje i spotkania ze światowej sławy ekspertami.

W 2013 r. wystartował projekt Olivia Synergy, mający na celu integrację pracowników Olivia Business Centre, organizację wydarzeń kulturalnych, sportowych (Olivia Sports) oraz zajmujący się współpracą z uczelniami (Olivia Campus) i organizacjami charytatywnymi. Olivia Campus to unikalny w skali Polski program, który powstał po to, aby ułatwić studentom gdańskich uczelni rozpoczęcie pracy zawodowej po zakończeniu edukacji.

Budynki Olivia Business Centre zaprojektowano w taki sposób, aby zapewnić maksymalną elastyczność w kształtowaniu wewnętrznej powierzchni biurowej i maksymalne możliwości rozwoju dla najemców. Większość budynków łączy się ze sobą, co umożliwia stopniowe powiększanie powierzchni najmu bez konieczności kłopotliwych i kosztownych przeprowadzek.

Na parterach znajdują się powierzchnie usługowe - sklepy, restauracje, banki. Do dyspozycji są również miejsca parkingowe – pod wszystkimi budynkami znajduje się dwupoziomowy parking podziemny.

Wśród rezydentów budynku Olivia Gate znalazła się Energa, która umieściła w nim swoją siedzibę. Oddziały i placówki otworzyły również PwC, Sii, Meritum Bank, Noble Bank, PKO BP, Starbucks, Goyello, Business Link oraz restauracja Lobster.

W 2013 roku otwarte zostały budynki Olivia Point i Olivia Tower, do których wprowadziły się tak renomowane firmy jak Allianz, Bayer, American Bureau of Shipping, Cameron, Hays, VTS Group, Sii, Ivona Software, APL. Znajdują się tam także Centrum Medyczne Medicover wraz z apteką, przedszkole, salon fryzjerski, notariusz.

W 2014 roku do użytku oddano budynek Olivia Four. Swoje siedziby mają tam Playsoft, Asunto, Moore Stephens, Competence Call Center, HK Finance, Schibsted Tech Polska. W budynku znajdzie się również druga restauracja.

Kolejny budynek centrum, Olivia Six, zostanie oddany do użytku w przyszłym roku.

Olivia Business Centre rozwija się bardzo dynamicznie, pozyskując zarówno firmy polskie, jak i międzynarodowe o ugruntowanej pozycji rynkowej i cenionej reputacji. Tworzy to renomę miejsca i jest magnesem dla kolejnych najemców.