Quorum

Wrocław, Sikorskiego

Powierzchnia inwestycji
Całkowita : 100000 mkw.
Biurowa : 85000 mkw.
Do wynajęcia : 85530 mkw.
Klasa biurowca: A
Wynajem
Komercjalizacja
CAVATINA Holding S.A..
30-552 Kraków
Wielicka 28/b
Kontakt
zobacz kontakt
  • Bartosz Mach
  • 537 098 334
  • bartosz.mach@cavatina.pl
  • Patryk Czernik
  • +48 661 990 995
  • patryk.czernik@cavatina.pl
zapytaj o ofertę
Status budynku: W budowie
Całkowita powierzchnia budynku: 100000 mkw.
Data ukończenia budowy: 2025
Liczba podziemnych kondygnacji: 2
Liczba naziemnych kondygnacji: 35
Typowa powierzchnia piętra: -
Współczynnik powierzchni wspólnych: 5,85%
Liczba podziemnych miejsc parkingowych: 1500
Liczba naziemnych miejsc parkingowych: -
Współczynnik miejsc parkingowych: 1:82

W parterze kompleksu od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdują się lokale usługowe. Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców tarasy i zielone przestrzenie. Ponadto od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstał ogólnodostępne tereny zielone oraz deptak. Na najwyższej, 35. kondygnacji zaplanowano taras widokowy.

Kontrola dostępu Tak
Okablowanie telefoniczne Tak
Okablowanie komputerowe Tak
Okablowanie elektryczne Tak
Centrala telefoniczna Tak
Klimatyzacja Tak
Czujnik dymu i ciepła Tak
Podnoszone podłogi Tak
Podwieszany sufit Tak
Wykładzina Tak
Otwierane okna Tak
Łącze światłowodowe Tak
Ścianki działowe Tak
Wynajem
Czynsz wywoławczy za powierzchnię biurową: 14,90 Euro /mkw
Koszty eksploatacyjne: 16,00 Euro /mkw
Min. okres najmu: 5
Czynsz za parking naziemny: -
Czynsz za parking podziemny: 90 Euro /mkw
Opis biurowca

Quorum to obiekt typu mixed-use, który składać się będzie z pięciu budynków o różnych funkcjach, między innymi usługowej, biurowej i mieszkaniowej co odpowiada na potrzeby rozwijającego się miasta i ich mieszkańców. Zlokalizowany w ścisłym centrum przy ul. Sikorskiego 34 na wrocławskim Szczepinie tuż nad Odrą. Deweloper chce maksymalnie mocno wykorzystać położenie obiektu i planuje w ramach inwestycji stworzyć bulwary nad rzeką mające stanowić strefę odpoczynku i rekreacji. Znajdą się w niej restauracje, kawiarnie z ogródkami i widokiem na rzekę.

Architektura obiektu sprawi, że ze wspólnej podstawy wyrastać będą wieże. Na najwyższej trzydziestej piątej kondygnacji jednej z nich znajdować się będzie taras widokowy, z którego odwiedzający miejsce będą mogli zobaczyć wyjątkowy widok na panoramę Wrocławia i okolic. Dzięki temu, że obiekt sięgać będzie na wysokość 140 m. stanie się on drugim najwyższym budynkiem stolicy Dolnego Śląska.

Na czwartej kondygnacji – podium całego kompleksu – przewidziana jest powierzchnia przeznaczona na zielone tarasy. Patio znajdować się będzie między wieżami i będzie dostępne dla wszystkich odwiedzających.

W dolnych partiach obiektu znajdą się podziemne garaże i parkingi. W całym kompleksie przewidziano ok. 1,5 tys. miejsc dla samochodów. W podstawie Quorum zlokalizowane zostaną też lokale usługowe. Natomiast w jednej z wież znajdzie się 330 apartamentów na wynajem o najwyższym standardzie wykończenia. Wykonawca przewiduje tu kawalerki, mieszkania 2-pokojowe oraz 3-pokojowe, z których rozpościerać się będzie widok na panoramę miasta. Wszystkie lokale będą dostępne za pośrednictwem platformy mieszkaniowej Resi Capital.

Część biurowa zajmie w całym kompleksie najwięcej, bo ponad 85 tys. mkw. GLA. Będzie to nowoczesna przestrzeń przygotowana dla najemców w różnych częściach obiektu.

Projektanci uwzględnili też potrzeby osób podróżujących na jednośladach. Quorum zaoferuje liczne udogodnienia motocyklistom, rowerzystom czy osobom poruszającym się na elektrycznych hulajnogach. Każdy z nich będzie mógł bezpiecznie zaparkować swój pojazd, naładować go lub w razie potrzeby skorzystać ze stacji naprawczej oraz myjni.

 

 

Wszystkie oferty z tej inwestycji